REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
0

Subway Sandviç (Challenge) Meydan Okuması

İçindekiler

3 adet sandviç ekmeği
3 çorba kaşığı zeytinyağı
1 avuç bilye kekik
1 kibrit kutusu parmesan
1 tutam karabiber
3 dilim hindi füme
3 dilim füme antrikot
9 dilim cheddar peyniri
1 kırmızı soğan
Çeyrek göbek marul
3 tatlı kaşığı mısır
1 patates
1 tutam tuz
1 tatlı kaşığı Refika’nın sihirli baharat karışımı

Kızartmak için;

Ayçiçek yağı

Bugün yemek okulunda bizim ekipten Yağız’ın da çok sevdiği, sizin de en çok istediklerinizden biri olan Subway challenge ı var. Subway melt sandviçi bakalım benim yaptığım haliyle de beğenecek misiniz?

İlk olarak 3 adet sandviç ekmeğini yanlamasına ikiye ayırın ve hem iç hem de dışına bıçakla çizikler atın.
Ayrı bir kasede 3 çorba kaşığı zeytinyağı, rendelenmiş kibrit kutusu kadar parmesan, 1 tutam karabiber ve 1 avuç bilye kekiği karıştırıp ekmeklerin içine ve dışına sürün. Bilye kekikleri bıçakla üzerinde geçip inceltin.
Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırına ızgara modunda 2-3 dakika kızartın.
Bu sırada 1 patatesi soyacakla inci dilimler halinde dilimleyin. Kızartmak için ayçiçeği yağını geniş bir tavaya koyun ve ısıtın.
Ekmekleri fırından çıkardıktan sonra en altına 1 sandviç ekmeğine 1 dilim hindi füme göğüsü yerleştirin. Üzerine 1,5 dilim cheddar peyniri, 1 dilim füme antrikot ve kalan diğer 1,5 dilim cheddar peynirini yerleştirin diğer sandviç ekmekleri içinde aynı işlemleri yapıp hepsini fırına atın. 1 dakika boyunca cheddar peyniri eriyinceye kadar fırında bekletin.
Ardından ince ince dilimlenmiş patatesleri önceden ısıtılmış ayçiçeği yağında kızartın. Yağdan çıkardıktan sonra 1 tutam tuz ve 1 tatlı kaşığı Refika’nın sihirli baharat karışımından ilave edin.
Ekmekleri fırından çıkardıktan sonra üstlerine ince ince doğradığınız çeyrek göbek marul, halka halka kestiğiniz 1 kırmızı soğan ve 3 tatlı kaşığı mısırı yerleştirin.
Son olarak üzerine istediğinizi barbekü sosu sıktığınızda sandviçleriniz hazır ve nazır.

İzleyin:
Refika’nın Dükkanı: