REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
0

Lezzetli ve Doyurucu 3 Farklı Yulaf Tarifi

İçindekiler

İncirli, kakaolu
4 çorba kaşığı yulaf ezmesi
180 ml süt
1 çorba kaşığı kakao
1 çorba kaşığı bal
2 tane incir

Fındık ezmeli, muzlu, kakaolu
4 çorba kaşığı yulaf ezmesi
180 ml süt
1 silme çorba kaşığı kakao
1 çorba kaşığı bal
1,5 çorba kaşığı fındık ezmesi
1 avuç fındık
1 adet muz

Elmalı, tarçınlı, pekmezli
4 çorba kaşığı yulaf
180 ml süt
1 çorba kaşığı pekmez
½ çay kaşığı tarçın
1 adet elma
1 avuç ceviz

 

Sizden gelen yoğun isteklerin sonucunda, hem pişirme gerektirmeyen hem çok az malzemeyle yapabileceğiniz lezzetli ve doyurucu 3 farklı yulaflı tarifim var. Birinci, çikolata sevenlere, bol kakaolu, az şekerli isterseniz incirli de olabilecek kat kat yulaf. İkinci, fındık ezmeli, muzlu ve kakaolu. Tek lokmada hepsini birden tadınca insan daha ne ister ki oluyor. Üçüncüsü ve sonuncusu ise ben biraz daha hafif istiyorum, çikolata da sevmiyorum diyenlere, tarçınlı, elmalı ve pekmezli yulaf.

İncirli, kakaolu

Kavanoza 4 çorba kaşığı yulaf koyun. Üzerini 1 parmak geçecek kadar, yaklaşık 1 su bardağı süt ekleyin. Süt yerine isterseniz badem veya Hindistan cevizi sütü hatta su bile kullanabilirsiniz. Üzerine 1’er çorba kaşığı kakao ve bal ekleyin. Balı ne kadar tatlı seviyorsanız o kadar ekleyebilirsiniz. 2 tane inciri dilimleyip üzerine ekleyin. İstediğiniz herhangi bir meyve de olabilir. Biraz karıştırdıktan sonra kapağını kapatıp 1 gece buzdolabında bekletince tüm lezzetler birbirine iyice geçecek, yulaf tüm güzelliklerini süte bırakacak ve inanılmaz bir öğün haline gelecek.

Fındık ezmeli, muzlu, kakaolu

Kavanoza 4 çorba kaşığı yulaf koyun. Üzerini 1 parmak geçecek kadar, yaklaşık 1 su bardağı süt ekleyin. Süt yerine isterseniz badem veya Hindistan cevizi sütü hatta su bile kullanabilirsiniz. Üzerine 1’er silme çorba kaşığı kakao ve bal ekleyin. Balı ne kadar tatlı seviyorsanız o kadar ekleyebilirsiniz. Buna biraz heyecan katmak için, 1,5 çorba kaşığı fındık ezmesi ve 1 avuç fındık ekleyin. Son olarak 1 adet muzu da dilim dilim doğrayıp içine koyun.
Biraz karıştırdıktan sonra kapağını kapatıp 1 gece buzdolabında bekletince tüm lezzetler birbirine iyice geçecek, yulaf tüm güzelliklerini süte bırakacak ve inanılmaz bir öğün haline gelecek.

Elmalı, tarçınlı, pekmezli

Kavanoza 4 çorba kaşığı yulaf koyun. Üzerini 1 parmak geçecek kadar, yaklaşık 1 su bardağı süt ekleyin. Süt yerine isterseniz badem veya Hindistan cevizi sütü hatta su bile kullanabilirsiniz. Üzerine 1 çorba kaşığı pekmez ekleyin. Yarım çay kaşığı toz tarçını dökün. 1 avuç cevizi elinizle parçalara ayırıp koyun. 1 adet elmayı da küp küp doğrayıp kavanoza ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra kapağını kapatıp 1 gece buzdolabında bekletince tüm lezzetler birbirine iyice geçecek, yulaf tüm güzelliklerini süte bırakacak ve inanılmaz bir öğün haline gelecek.

İzleyin:
Refika’nın Dükkanı: