REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
0

İncirli Fesleğenli Tavuk Tarifi

  • 8 dk. PİŞİRME ZAMANI
  • 10 dk+ Tercihen 2 saat bekleme HAZIRLANMA
  • 2 KAÇ KİŞİLİK
  • Kolay ZORLUK
İçindekiler

Fesleğen dalı
Reyhan dalı
İncir
Tulum peyniri
Tavuk göğsü
1 çorba kaşığı bal
1 çorba kaşığı balsamik sirke
Dolmalık fıstık
1,5 çorba kaşığı nar ekşisi
6 çorba kaşığı zeytinyağı
Karabiber, tuz

Fesleğen ve reyhanların yapraklarını tane tane ayırın ve tabağa dağıtın.

İncirleri de dörder parçaya ayırarak koyun. Sonra tulum peynirini elinizle parçalayarak dağıtın. Tulum peynirinizi bidon tulumu değil, gerçek tulumda bekletilmiş olandan almayı tercih edin.

Tavuk göğsünü önce bıçak yardımıyla elinizde inceltin. Sonra bir buzdolabı poşetinin içine koyun ve ortadan kenarlara doğru döverek, inceltebildiğiniz kadar inceltin. Tavuğu dövmek için aletiniz yoksa bir şişenin yüzeyinden yararlanabilirsiniz. Fakat şişenin tabanıyla dövmeyin, yoksa eti zedelersiniz. Dövülmüş yarım tavuk göğsünü, parmak parmak parçalara ayırın bir çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı balsamik sirkeyle biraz karabiber ve tuzdan oluşan karışımda 2 saat bekletin.

Tavanın altını ısıttıktan sonra yağı ekleyin ve tavukları az yağda 5 dakika kadar çevirin. 3. dakikada dolmalık fıstıkları atın ve tavuklar pişerken de renk değiştirmesini sağlayın. Hazır olunca, tavuk ve fıstıkları salatanıza ekleyin. 1.5 çorba kaşığı nar ekşisi, 6 çorba kaşığı zeytinyağı, tuz ve 10 tur taze çekilmiş karabiberden oluşan sosu ayrı bir kapta hazırlayın. Salatanıza iyice yedirdikten sonra servis yapabilirsiniz.

Refika’nın Dükkanı: