REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
0


COOKING NEW ISTANBUL STYLE

YENİ İSTANBUL’DA YAŞAM VE YEMEK ÜZERİNE TARİFLER 

kitap ayakta

Yemek yapmaya yeni başlayanların adım adım takip edebilecekleri, yeni ev kuranlarn mutfak düzeni ile ilgili pek çok şey öğrenebilecekleri, mutfakta gözü kapalı yemek yapanların bile “Aaa bu daha önce hiç aklıma gelmemişti!” diyebilecekleri, hazırlaması kolay, tadı nefis ve bizim malzemelerimizle üretilmiş yepyeni yemekler…

Benim dünyamda hazza dönüşen bir tada ulaşmak; iyi malzemelerin, keyifli bir mutfakta, kolay ve akan tariflerle hazırlanması ve kendilerine uygun özgün sunumlarıyla mümkün. Bu nedenle bu kitap sadece tariflerden değil bunları kapsayan dört ana bölümden oluşuyor. Kadayıftan Mantı, Yufkadan Türk Suşisi gibi yapması çok kolay ve tadı nefis tariflerle karşılaşacaksınız.

 

 

 —————————————————————————————————————————————————————–

 

bulgurun-halleri-kapakBAŞLANGIÇLARDAN TATLILARA BULGURLU TARİFLER

Biri mutfağını açtı, öbürü pişirdi, diğeri fotoğrafını çekti ve hep beraber yendi! 

Nursen Doğan’ın gazetede Refika Birgül’ün bir yazısını okuduktan sonra gönderdiği kutlama mesajıyla başlayan bulgur macerası “imece usulü çalışma”nın bir ürünü. Nam-ı diğer Bulgurcu Teyze Nursen Doğan’ın yıllardır biriktirdiği, hayal ettiği tarifler; geçmiş ile modernin birleştiği Refika’nın Mutfağı’nda pişti, en doğal haliyle fotoğrafları çekildi ve sonunda tüm bu yolculuk; içinde köftesinden pilavına, dolmasından tatlısına kadar ana malzemesi bulgur olan 110 tane tarifin bulunduğu bir kitap haline büründü.

Nursen Doğan ve Refika’nın Mutfağı olarak bu kitabın, hayallerinizle aranızdaki mesafeleri kısaltmasını ve yeni yollar keşfetmeye vesile olmasını umut ediyor, bulgurla olan keyifli yolculuğumuza sizleri de davet ediyoruz.

 —————————————————————————————————————————————————————–

Screen shot 2014-10-09 at 14.59.02Refika Birgül’den “NARLI TARİFLER”  

Refika’nın Mutfağı’nda Pişen Kitaplar Serisi’nin ikincisi çıktı! 

Refika “Pazardan aldım bir tane, eve geldim bin tane” tekerlemesiyle mutfağa girdi, nar’la birbirinden değişik ve nefis lezzetler keşfetti. Doğanın bereketi ve bonkörlüğü karşısında hayret ve minnet duygusuyla içinde 24 narlı tarifin bulunduğu bu kitap, el birliğiyle Refika’nın Mutfağı’nda hazırlandı.

Narın bereketli yolculuğunda yol alırken, bu güzel tarifleri hayal ederek mutfağınızda kendi yolculuğunuzu yaşamanız dileğiyle…

—————————————————————————————————————————————————————–

9d1da5b7-e537-411b-89e9-4593fe340d52REFİKA’DAN HIZLI TARİFLER

İster İnan İster İnanma!

Mutfağa Girip Sofraya Oturmak Artık Sadece 10 Dakika!

Büyük şehirlerde giderek hızlanan hayat temposu içinde ‘zaman’ kavramı artık çok daha önemli. Yine de evde yemek pişirmeye devam etmeyi asla bırakmamak gerek! Refika, pişirmesi uzun zaman alan yemekler için yeni, pratik ve hızlı yöntemler geliştirdi. Dışarıdan sipariş etmek yerine artık evde çok daha lezzetli, hafif ve hesaplı yemekler pişirmek mümkün! Hızlı Tarifler’in en önemli özelliği tüm tariflerin sadece ’10 Dakika’ içinde pişirilip, servis edilmeye hazır hale gelecek olmaları…

Nefis lahmacunlardan, kallavi bonfileye, iskenderden, turşulu pilava kadar uzanan Refika’dan Hızlı Tarifler, heyecan verici çok sayıda sürprizle dolu! Herkesin sık sık yemek pişirebilmesi ve katkısız gıdalar tüketebilmesi için hem keyifli hem de önemli püf noktaları da yine bu kitapta.

 —————————————————————————————————————————————————————–

Düdüklü'nün Sihirleri DÜDÜKLÜ’NÜN SİHİRLERİ

Düdüklü tencere ile pişen hem pratik hem kolay lezzetler…

Sosuyla birlikte 8 dakikada makarna, 5 dakikada risotto, içli köfte ya da cheesecake… Refika’dan düdüklü devrimi… Bugüne kadar yaptığı televizyon programları ve kitaplarıyla Türk Mutfağına farklı bir yorum getiren Refika Birgül’ün yeni kitabı, düdüklüyle hayatınızın nasıl değişebileceği ile ilgili. Birbirinden lezzetli tarifler, bugüne kadar hiç duymadığınız püf noktalarıyla birleşiyor… Türk Mutfağı’nın geleneksel, en güzel yemekleri ya da rissotto gibi İtalyan mutfağının alameti farikası, fark etmiyor… Düdüklünün sihri sayesinde çok kısa sürede harikalar yaratabilir, “basınç altında aş başkadır” diyerek düdüklüye aşık olabilirsiniz… Refika’nın bir de uyarısı var: Düdüklüde yapılan bir keki yedikten sonra fırında yapılanlar çok yavan gelebilir. “Bugüne kadar neden cheesecake’i fırında yapmışım?” diye hayıflanabilir, “Bu kadar kolay mıymış?” diyebilirsiniz.

 

 

 

 —————————————————————————————————————————————————————–