REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
0

MoMA tasarım objelerinin yanına bir de kitap seçti !

New York MoMA projesi olan “DESTINATION: İSTANBUL”kapsamında İstanbul’dan seçilen tek kitap Refika’nın Mutfağı / Cooking New Istanbul Style !

Güncel sanatın dünyadaki öncülerinden New York MoMA’nın (Museum of Modern Art, www.moma.org), senede bir düzenlediği ve büyük ilgi gören “Destination: Design” serisinin bu seneki konuğu İstanbul. Bu kapsamda Türk tasarımcıların MoMA tarafından seçilen 100’den fazla ürünü, 2 ay boyunca MoMA’nın New York ve Tokyo’daki tasarım ve kitap mağazalarında satısa sunuldu.

Refika Birgül’ün geçen sene yayınladığı ve kısa sürede ard arda baskılar yapan kitabı, Refika’nın Mutfağı / Cooking New Istanbul Style, “Destination: İstanbul” kapsamında İstanbul’da seçim yapan MoMA ekibinin ilgisini çekerek sergi kapsamında satısa çıkarılan ürünlerin yanında, tek  kitap olarak Moma Store’lar için seçildi.

Kitap, sadece “Destination: İstanbul” sergisi kapsamında değil kalıcı olarak da MoMA ürünleri arasında yer almaya, yeni İstanbul’un yasam ve yemek tariflerini okurlarıyla bulusturmaya devam edecek.